Przedszkole dawniej i dziś

Gdy dziecko urosło już do tego stopnia, że ma możliwość wyjść z domu i pobawić się z innymi dziećmi, można je wysłać na kilka godzin dziennie do przedszkola. Robią tak rodziny, w których rodzice wolą pracować, ale także rodziny, w których mama zostaje w domu z dzieckiem na czas jego dorastania, ale chce posiadać przez kilka godzin dziennie spokój. Wówczas doskonałym rozstrzygnięciem może się wydawać żłobek Sulejówek i przedszkole, dzięki któremu dziecko będzie mogło nabyć łączne kompetencje społeczne i odkryć pierwsze swoje talenty.
Przedszkole Sulejówek nie powinno być jedynie przechowalnią. Powinno być to miejsce, w którym dziecko będzie mogło zostać aktywne i gdzie będzie poddawane stymulacji. Obecne przedszkola wyróżniają się od tych, które pamiętają nasi rodzice. Kiedyś szadziła zupa mleczna, salceson i zimny chów. Rodzic oddawał dziecko do przedszkola, aby pójść do pracy i nie przejmował się łzami dziecka. Dziś wiele sugestie i czasu poświecą się dzieciom, które płaczą przed pójściem do przedszkola. W większości przypadków potrzebują one niestety ogromnej pomocy psychologicznej.
Teraźniejsze przedszkola to miejsce, w których dzieci mogą pójść z wykwalifikowanym nauczycielem na basen, na zajęcia tańca, a też pouczyć się angielskiego. Kiedyś można było pomarzyć o uczeniu się języka obcego wręcz w szkole podstawowej. Obce języki zaczynały się zwykle w późnych klasach podstawówki lub w liceum. W przedszkolach panował porządek i cisza. Dzieci jadły siedząc sztywno przy stolikach, wszystko robiły grupowo. Dziś w przedszkolach dzieci nie muszą siedzieć przy stole jeśli pragną jeść. Ponadto, o ile chcą coś zjeść, nie muszą czekać na porę obiadową.

Sprawdź: przedszkole Sulejówek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Przedszkole dawniej i dziś

Dodaj komentarz