Czy warto grać na konsoli?

Osobom, które przez pełne życie grały wyłącznie na komputerach stacjonarnych może się wydawać, że zakup konsoli to nieopłacalna inwestycja. W praktyce jednakże jest w całości zupełnie inaczej i okazuje się, że to gracze konsolowi mniej wydają na sprzęt. Powinno się bowiem pamiętać, że zakup komputera do gier to dopiero początek, nawet jeżeli już zdecydowało się na najbardziej wydajną maszynę, jaka była dostępna w sklepie.

To oczywiste, że poradzi sobie ona z grami zaplanowanymi na najbliższe dwa – trzy lata, gorzej może być z tymi tytułami, które ukażą się później. Te gry na pc najprawdopodobniej będą miały lepszą grafikę, a to z kolei sprawi, że gracz będzie musiał pomyśleć o zmodernizowaniu komputera. W przypadku konsoli takie rzeczy nie są praktykowane, zresztą dosłownie nie byłyby możliwe. Właściwy sklep z grami przeważnie oferuje nabywcom możliwość wyboru czy interesują ichniejszym gry na konsole czy też nie, zatem mogą oni przy okazji porównać sobie dostępność tytułów na każdą z platform , a dodatkowo zapoznać się z cenami. W ten sposób nie będą w przyszłości żałować pieniędzy wydanych na którąś grę albo sprzęt do grania. Z reguły gry na xbox 360, ps3 albo inne nowe konsole są bardziej dopracowane od tytułów wydawanych na komputery, co wynika z tego, że gdyby twórcy popełnili jakiś błąd, to później mieliby trudności z jego naprawieniem.

Gracze mają więc pewność, że kupując w sklepie nową grę zwyczajnie wkładają ją do napędu konsoli i grają. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o graczach komputerowych, którzy są przyzwyczajeni do licznych błędów.

Sprawdź również: gry na ps3.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz