Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

Kontrahentom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę internetową banku. Bardzo często samo otwarcie następuje przez stronę www, natomiast żeby zdobyć pełną funkcjonalność klient musi podpisać umowę z bankiem, w zdecydowanej większości przypadków w egzystencji kuriera.

Zupełnie inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego , a dodatkowo potwierdzi podpisanie dokumentów. Przyszłościowe banki proponują swoim nabywcom: otwórz konto przelewem.

Jak to należy działa? Początek jest dokładnie taki sam jak w sytuacji otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje swoje podstawowe dane, wyraża różne zgody, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy lub SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie posiada przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny sposób. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten metodę zweryfikuje swoje dane oraz dodatkowo uruchomi własne nowe konto. Konto bez opłat, co przy stale wprowadzanych opłatach bankowych, ma ze stuprocentową pewnością dla klientów bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: konto przelewem.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz