Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na darmo mówi się, „o ile wolisz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Nawet, jeżeli już co dzień dbasz o fachowy wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz problemu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Gdy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto wiele sposobów na pozbycie się problemu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy utworzyć przy pomocy przeróżnego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, ale również nie najtańszym, jest użycie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. W ogromnej liczbie przypadków mają one wygodną konsystencję żelu, albo pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które pragniemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a oprócz usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, trochę tańszą lub bardziej ekologiczną, jest np., użycie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego albo samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, mają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie trzeba poddać ich działaniu, na okey. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką albo miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najlepiej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę lub watę i obłożyć nią przykładowo. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym wyeliminować rdzę? Najlepiej rozpoznawalny odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie dobrze z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie uprzednio opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę albo dłużej na armaturze. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością, tu też rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz możliwości. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i dokładnie tak samo efektywne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór powinno się do Ciebie.

Sprawdź: usuwanie kamienia z umywalki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz