Usługi stacji diagnostycznej – przeglądy techniczne

Posiadacz każdego auta – z wyłączeniem pojazdów nowych – jest zobowiązany raz w roku pojechać na przegląd rejestracyjny. Diagnosta sprawdzi stan auta i dopuści go do następnej jazdy po drogach publicznych, albo wyda decyzję odmowną i uzasadni ją koniecznością usunięcia jakichś usterek. Czy właściciele starych aut powinni obawiać się, że auto nie przejdzie przeglądu rejestracyjnego? Oczywiście nie, ale pod warunkiem, że stacja diagnostyczna Zgierz zostanie przez nich odwiedzona starym, niemniej jednak sprawnym samochodem.

Przed przeglądem warto zatem oddać auto do mechanika, by ocenił jego stan techniczny i dokonał stosownych napraw. Każda mechanika pojazdowa Zgierz jest miejscem, w którym niedociągnięcia auta zostaną usunięte.
Co testuje się na przeglądzie rejestracyjnym?
Przeglądy rejestracyjne Zgierz nie polegają na bardzo wnikliwym sprawdzaniu stanu auta. Diagnosta testuje te elementy, które odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Aby przegląd rejestracyjny zakończył się pozytywnie, w samochodzie powinny być sprawne hamulce, zawieszenie, światła a także inne elementy instalacji elektrycznej. O ile w aucie będzie niesprawna – np – klimatyzacja, przegląd i tak zostanie przedłużony, ponieważ ten detal auta nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.
Nadwozie nie powinno być pordzewiałe
Warto dodać, ze diagnosta zwraca także uwagę na stan nadwozia. Pordzewiałe, dziurawe progi, które są detalami nośnymi pojazdu, dyskwalifikują auto całkowicie. Mocno skorodowane elementy podwozia także. Też wszelkie wycieki z samochodu są niedopuszczalne. Samochodem, który ma takie niedociągnięcia całkiem dobrze na przegląd się nie wybierać, bowiem na pewno diagnosta go nie przedłuży na kolejny rok.

Sprawdź również informacje na stronie: stacja diagnostyczna Zgierz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz