Układ wspomagania elektrycznego

Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego jest bardziej ekonomiczne niż wspomaganie hydrauliczne. Stworzone 20 lat temu wspomaganie elektryczne pomaga nam zaoszczędzić czas i środki finansowe.
Zespół elektronicznego wspomagania kierownicy składa się z urządzenia sterującego, silnika, czujnika momentu obrotowego i czujnika prędkości jazdy naszego auta.

Na desce rozdzielczej pojazdu można zauważyć kontrolkę, która jest dodatkowym elementem i ma za zadanie informować nas o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu wspomagania kierownicy.
Przykładowymi markami, których niektóre samochody mają elektryczne wspomaganie sa kia czy hyundai. Wspomaganie kia jest lekki, dzięki czemu redukuje się koszt do produkcji tych pojazdów. Awarie wspomagania kierowniczego zdarzają się relatywnie rzadko, ale stanowią one zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu. Wspomaganie kierownicy kia jest używane przy każdej jeździe autem i należy dbać o czystość układu, ponieważ jest on narażony na działanie czynników zewnętrznych, takie jak rdza czy woda. Podczas zbyt długiego i częstego skręcania kierownicą wspomaganie układu kierowniczego może się przegrzać. Podczas uszkodzenia możemy usłyszeć niepokojące odgłosy w maglownicy albo zauważyć blokadę kierownicy, albo za duży luz. Z maglownicy może być także wyciek. Trzeba się wówczas udać do mechanika.
Gdy nastąpi awaria możemy skorzystać z regeneracji maglownicy. Możemy również wymienić ją na nową. Jest to niestety droższy proces niż regeneracja, przy której możemy otrzymać taki sam rezultat.

Warto zobaczyć: kia wspomaganie kierownicy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz