Pomoc w sytuacjach awaryjnych

 

Z każdym rokiem ruch na naszych drogach jest coraz większy. Dostęp do samochodu ma coraz większe grono ludzi i ten trend być może przez najbliższe lata będzie postępował, bo nasycenie naszego rynku jest stale mniejsze niż w bardziej rozwiniętych krajach.

To fenomenalna sytuacja, bo dzięki temu coraz więcej osób posiada okazję podróżować, zwiedzać nowe miejsca, ma łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do miejsc, do których wcześniej zdarza się, że dosłownie nie marzyli, aby się wybrać.

Ale jak w każdej sprawie i ta sytuacja posiada swoją ciemniejszą stronę o której niechętnie pomysłu ogromna większość kierowców.

Zwiększony ruch to na nieszczęście większe również niebezpieczeństwo wypadku, a rozmaity stan techniczny pojazdów, które wszakże nie wszystkie są nowe, sprawia, że każdego ma możliwość zastać w trakcie jazdy przykra niespodzianka w postaci kraksy, czy awarii.

Niezbędna jest wtedy pomoc drogowa. Osoby, które przewidziały taką sposobność, korzystają w takim przypadku z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu mogą wezwać pomoc i w zależności od wykupionej opcji liczyć na przykład na holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu, jeżeli to możliwe, a dosłownie na pojazd zastępczy.

W gorszej sytuacji są Kobiety i mężczyźni, którzy o to nie zadbali przed podróżą. Awaryjne wzywanie pomocy, a szczególnie sytuacje w których potrzebna jest laweta, są w wielu wypadkach bardzo kosztowne i mszczą się na osobach, które chciały na tym zaoszczędzić.

Na szczęście rośnie cyfra osób, które zdają sobie z tego sprawę i należycie wcześnie się przed tym zabezpieczają.

Zobacz: pomocdrogowa-przemo.pl.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz