Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze

 

Bezpieczeństwo w Internecie jest najważniejszym zagadnieniem, a dosłownie wyzwaniem dla wielu osób oraz instytucji działających na rynku. Częściej można w mediach usłyszeć o wyciekach poufnych danych, atakach hakerskich, które dokonują niemało spustoszenia w systemach informatycznych.

Z drugiej strony nastąpił gwałtowny rozwój usług oferujących przechowywanie danych w tak zwanej „chmurze”, co pozwala dociążyć dyski naszych domowych urządzeń. Jednak nie mamy pełnego zaufania do tego typu gromadzenia danych: zdjęć i filmów, dokumentów i innych plików.

Bezpieczne przechowywanie danych to wielkie wyzwanie dla wszystkich tych, którzy tego typu usługi oferują. Nie chodzi tutaj wyłącznie o samo bezpieczne przechowywanie kopii ale również przekonanie użytkowników sieci Internet do takiego rodzaju gromadzenia danych. Należy ich przekonać, że jest to powszechne, bezpieczne na równi z bezpieczeństwem dysków fizycznych.

Przechowywanie danych na zewnątrz, np na dyskach zewnętrznych jest takim kompromisem pośród chmurą, a dyskiem w komputerze. Pozwala go odciążyć, a jednocześnie daje szansę na tworzenie kopii zapasowych ważnych plików, a także pozwala do nich szybki dostęp.

Innowacyjne sposoby przechowywania danych powoli wchodzą do powszechnego użytku. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom, mamy sposobność używania nich w metodę bezproblemowy, pozwalający uniknąć podejrzeń i wątpliwości co do tego, że nasze dane zostaną wykradzione , a dodatkowo wpadną w niepowołane do ich oglądania ręce.

Zobacz: przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz