Najlepszy sposób na ochronę konta przed komornikiem

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, komornik ma prawo zająć dla dłużnika wszystkie pieniądze znajdujące się na jego koncie. Znacząca większość z nas nie może sobie natomiast na to pozwolić. Spłacanie swoich zobowiązań jest oczywiście istotne, ale musicie wszakże posiadać środki finansowe zabezpieczające byt waszych najbliższych.

Warto więc wyszukać konto bankowe, które na pewno nie zostanie zajęte przez komornika. Będzie to perfekcyjny sposób na ochronienie waszych środków inwestycyjnych. Konto bezpieczne od komornika niestety nie jest wcale tak łatwo znaleźć. Warto więc poświęcić troszkę czasu, by dostać informacje na temat najbardziej bezpiecznych rachunków bankowych.
Większość znajdujących się w popularnym zestawieniu banków oraz instytucji inwestycyjnych oferuje konto bankowe bez komornika przez okres od kilku do maksymalnie kilkunastu miesięcy. Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju komornik ma prawo zająć konto dłużnika, dlatego żaden bank nie może w nieskończoność ukrywać rachunków bankowych swoich klientów. Warto więc dowiedzieć się, które banki najdłużej ukrywają rachunki przed komornikami. Będziecie musieli co kilkanaście miesięcy natomiast przemienić swój rachunek bankowy, by na pewno komornik nie zajął waszych środków majątkowych. Konto bez dostępu komornika możecie zakładać cyklicznie, zatem wystarczą wam jedynie trzy jednostki do regularnej zmiany waszego rachunku bankowego. Jest to najlepszy sposób na trwałe zabezpieczenie waszego wynagrodzenia przed komornikiem.
Źródło: w jakim banku komornik nie znajdzie konta .

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Najlepszy sposób na ochronę konta przed komornikiem

Dodaj komentarz