Firma aktuarialna – wycena przedsiębiorstwa

Jeżeli potrzebujemy specjalistycznych usług finansowych, to z całą pewnością warto zaznajomić się z ofertą biura aktuarialnego, które oferuje w głównej mierze usługi tj. wycena znaku towarowego. Należy pamiętać o tym, że zarówno znak towarowy jak też marka czy też relacje z klientami to tak zwane wartości niematerialne, które zyskują coraz większe znaczenie w sytuacji funkcjonowania firm na rynku.
Usługa wycen inwestycyjnych oraz aktuarialnych – co warto wiedzieć na ten temat?
Usługi w tym zakresie świadczone są przez firmy aktuarialne, które dostosowują własną ofertę do potrzeb różnych grup klientów.

Co za tym idzie, możemy liczyć na usługi tj. wycena spółki. Prócz tego są to również usługi powiązane z wyceną przedsiębiorstw reprezentujących różnorodne profile działalności. Są to wyceny dotyczące całych przedsiębiorstw, ale też ich części. Takie usługi zlecone są najczęściej w przypadkach, kiedy firma myśli na przykład o wydzieleniu jakiejś zintegrowanej części lub też fuzji. A dodatkowo dotyczy to także sytuacji takich jak proces likwidacyjny czy też upadłościowy czy też wprowadzenie optymalizacji podatkowej. Warto dodać o tym, że biuro aktuarialne świadczy także usługi w zakresie wykonywania wycen rezerw przeznaczonych na przykład na świadczenia dla pracowników. Takie świadczenia mogą przybrać formę przykładowo odpraw pośmiertnych, niemniej jednak też różnorakich form gratyfikacji czy świadczeń medycznych. Prócz tego możemy również liczyć na wycenę rezerw wykorzystanych na naprawy z tytułu gwarancyjnego.

Polecamy: wycena znaku towarowego.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz