Rośliny przeznaczone do ogrodu

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana sprawi, że ogródek odżyje. Warto wspomnieć, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choć z tego względu warto zadbać, ażeby nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. Ażeby ten cel osiągnąć, trzeba wybrać odpowiednie rośliny. Trzeba podkreślić, że nie wszystkie gatunki bardzo dobrze sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania a także żyznej gleby. Są jednakże rośliny niewymagające, które wspaniale zakwitną wręcz w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga nawet metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda realnie zjawiskowo. Jest to gatunek nawet stworzony do posadzenia na rabatach. Bardzo dobrze sobie radzi także w ogródkach skalnych. Trzeba jednakże pamiętać, że szczególnie po posadzeniu wymaga odpowiedniego nawożenia. Warto jednak zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Dobrze sobie radzi w różnych warunkach też Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Na start wyłącznie końcówki listków są czerwone, jednak prędzej czy później cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o niewielkich wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. Jeśli zaś w ogrodzie mamy murki, warto zastanowić się o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Sprawdź tutaj: Imperata Red Baron .

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz