Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Jak wskazują statystyki, wielu z nas ma kłopoty ze snem. Bardzo wiele osób zgłasza również dolegliwości bólowe związane z plecami oraz z kręgosłupem. Jedną z możliwych przyczyn takich stanów może być niewłaściwie dobrany materac.

Jeżeli już więc zastanawiamy się, jaki materac do spania będzie dla nas zdecydowanie najlepszy, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi parametrów materacy.
Materac – czym się kierować przy wyborze?
Przede wszystkim łóżko a także materac powinny być dostosowane do wieku, jak także morfologii i potrzeb konkretnego organizmu. W praktyce oznacza to, że dla jednego lepszy będzie materac twardszy, natomiast drugiej osobie bardziej będzie odpowiadał materac miękki, który zagwarantuje komfortowy sen. Wybór materacy w rzeczywistości jest wielki, więc z pewnością wszystkim osobom uda się wybrać coś dobrego, np jysk materac dmuchany. Warto być świadomym jednak, żeby z dokładnością przeanalizować decyzję, ponieważ od należycie dobranego materaca zależy jakość snu, a zatem także nasza wydajność w ciągu dnia czy stan naszego zdrowia oraz samopoczucie. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością jednym z najważniejszych kryteriów w czasie wyboru odpowiedniego materaca jest jego twardość. Jeśli pragniemy świetnie dobrać materac, powinniśmy wziąć pod uwagę wzrost, jak także morfologię. Ogólnie rzecz ujmując zaleca się, aby z twardszych materacy korzystały osoby nieco cięższe. Jednak miękkie materace przeznaczone są dla osób szczupłych. Warto zdawać sobie sprawę też o doborze odpowiednich akcesoriów, między innymi takich jak wellpur poduszka, która gwarantuje podparcie dla głowy.

Źródło informacji: bodzio materace.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz