Co to jest ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ta popularność jest rezultatem korzyści, jakie wynikają z wykorzystania tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest odpowiednia wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu oraz roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy także ciut dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych wnętrz. Ciekawym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które daje możliwość na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wykwintnych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba mieć świadomość tego przed montażem?
Przede wszystkim ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Umożliwia to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną dobrą właściwością tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie trzeba skuwać całych posadzek. A dodatkowo, ogrzewanie podłogowe frezowane jest całkowicie wydajnym i komfortowym wyjściem. Nie należy się zatem obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Sprawdź również informacje na stronie: ogrzewanie podłogowe frezowane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz