Jak zamówić rolety, żaluzje i moskitiery?

Na ten czas moda na tradycyjne firany i zasłony jest nieco mniejsza. Niewątpliwie cały czas spotyka się domy i mieszkania, gdzie takie szczegóły dekoracyjne są wykorzystywane.

Równie w znaczącej liczbie przypadków jednak rezygnuje się z nich na rzecz posiadania żaluzji czy rolet. W wielu oknach można też spotkać plisy, czyli nowoczesną wersję rolet. W każdym przypadku montuje się je po to, żeby w przypadku braku zasłon ograniczyć dostęp do wnętrza mieszkań. Ten dostęp tyczy się oczywiście ciekawskich oczu osób trzecich. Takie jest jedno z zadań, jakie spełniają plisy, rolety czy żaluzje.
Zakłada się je w oknach także po to, ażeby ograniczyć ilość słońca, jakie dociera do mieszkania. Jeżeli nie ma się do dyspozycji zasłon to rolety dzień i noc ze znakomitym skutkiem mogą je zastąpić. Takie są zbudowane w ten sposób, że zupełnie inaczej mogą wyglądać na oknie w dzień, a całkiem inaczej w nocy. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością opcja nocna ma możliwość być także wykorzystywana za dnia, gdy w pełnizupełnie preferuje się zasłonić okno. Tego rodzaju rolety charakteryzują się tym, że są to rolety w pasy. Jedne z nich są przezroczyste, drugie na tyle geste, że ograniczają widoczność i z ogromnym skutkiem zasłaniają okna. W współzależności od tego, jak się je ustawi, mogą na oknie wyglądać całkiem inaczej – mogą je zasłaniać w ograniczonym stopniu lub w całym. Działają podobnie jak żaluzje. Bo te, jeżeli są na oknie rozciągnięte, ale nie zasłonięte też w pewnym stopniu je zacieniają. Na tego rodzaju rozwiązania w wielu przypadkach decydują się osoby, którym tradycyjne metody zasłaniania okien nie przypadają do gustu. I takie, które nie wolą męczyć się z praniem i prasowaniem zasłon i firan.
Zobacz więcej: moskitiery.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Jak zamówić rolety, żaluzje i moskitiery?

Dodaj komentarz