Ile kosztują karnisze?

Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej lub dwóch rurek.

Te umieszczone są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one gdyż do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Przyszłościowe karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wtedy składają się jedynie konsol i rurek, na których wprost, za pomocą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach na ten czas nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie preferuje wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i tylko one gwarantują im pewien stopień intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Kiedy ludzie rezygnują z karniszy to raczej jedynie dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu albo nie preferują męczyć się z ichniejszym praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w przyszłościowy sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, gdy urządzają lub remontują własne mieszkania. Oni zazwyczaj nie preferują rezygnować z karniszy, bo lubią kiedy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że wytwarza się je w tylko pięknych wzorach i barwach, że bez wątpienia moa one udekorować właściwie każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Wręcz jeśli należy je prac i ichniejszym wieszanie nie jest najłatwiejszym celem.
Zobacz: karnisz czarny.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz