Dekoracje ogrodowe – altany

Każda pora roku jest specyficzna i w trakcie każdej z nich otaczający nas krajobraz nieco się zmienia. Na 100 procent nie chodzi wyłącznie o okoliczności atmosferyczne czy wygląd otaczającej nas natury.

Zmienia się również ona pod innym względem. Na przykład podczas lata zdecydowanie częściej można spotkać ludzi jeżdżących na rowerach i takich, którzy kryją się w cieniu, jaki dają parasole handlowe. Te pojawiają się nie wyłącznie przy okolicznych handlarzach, ale i w kawiarniach czy ogródkach piwnych. Stanowią one bardzo niepowtarzalną cechę letniego krajobrazu.
Podobne parasole ukazują się również coraz częściej w naszych ogrodach i na naszych podwórkach. W ten sposób ludzie chronią się przed upałem i zapewniają sobie ochronę przed słońcem. Takie parasole ogrodowe spotyka się często, bo łatwo je zdobyć i zamontować. Nie są również bardzo drogie. Zazwyczaj wykonane są z bardzo mocnych tkanin, zatem udzie korzystają z nich przez kilka lat. Są na pewno dużo tańsze niż altany ogrodowe, które umieszcza się w ogrodach i na podwórkach na stałe. Takie altany zazwyczaj kosztują mniej więcej 4000 zł. Cena parasola ogrodowego w porównaniu z kosztem altany ogrodowej jest dużo niższa. Dlatego w tej chwili dużo częściej spotyka się teraz parasole, a nie altany te zazwyczaj ukazują się w ogrodach osób, które na taki wydatek mogą sobie pozwolić lub które potrafią taką altanę wytworzyć sobie własnymi siłami. Wtedy jej koszt jest nieco niższy, jednak nie za kilka. Takie altany najczęściej są drewniane, a drewno jest bardzo drogim materiałem.
Źródło informacji: altany ogrodowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Dekoracje ogrodowe – altany

Dodaj komentarz