Program czyste powietrze – dotacje

Jeśli potrzebujemy dofinansowania do zaplanowanych prac modernizacyjnych w naszym domu, to z całą pewnością warto skorzystać z rozwiązań takich jak program czyste powietrze. Jest to program rządowy, który umożliwia na zyskanie dofinansowania w głównej mierze do instalacji i innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów grzewczych przykładowo takich jak pompy ciepła czy również ogrzewanie podłogowe.
Jak zmodernizować budynek, by jego eksploatacja była tania?
Przede wszystkim musimy postawić na rozwiązania innowacyjne, a równocześnie przyjazne dla środowiska a więc na przykład taki jak instalacje fotowoltaiczne czy także zyskujące coraz większą popularność wśród inwestorów pompy ciepła.

Bez wątpienia takie instalacje to wysokie koszty, dlatego też warto korzystać z rozwiązania takiego jak dotacja czyste powietrze. Jest to rządowy program, który przewiduje dofinansowanie dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy pragną wprowadzić termomodernizację między innymi w zakresie instalacji pomp ciepła fotowoltaiki, niemniej jednak też ocieplenia budynku czy też wymienienia nieszczelnych okien i drzwi wejściowych czy także bram garażowych. Należy natomiast pamiętać o tym, że pozyskanie takich dotacji to między innymi poprawne wypełnienie wniosku, niemniej jednak także zgromadzenie niezbędnej dokumentacji. Dlatego też coraz więcej osób zainteresowanych takimi dotacjami korzysta z pomocy profesjonalistów, którzy oferują wypełnianie wniosków czyste powietrze, ale także fachowe doradztwo kompletowanie potrzebnej dokumentacji czy też rozliczenie z uzyskanej dotacji.

Warto zobaczyć: program czyste powietrze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz