Rozwiązywanie zadań z matematyki

Rozwiązywanie zadań z matematyki to dla niektórych uczniów w szczególności ciężki obowiązek. Nic w tym zadziwiającego – nie właściwie każdy posiada tak duży talent, żeby pojąć wszystko już od pierwszej lekcji. Gdy polecenia są zbyt nieproste, pojawiają się zaległości. A to nie jest świetne, ponieważ zwykle następne działy opierają się na tym, co uczeń powinien opanować już wcześniej.

Jednak – bez obaw. To, że ktoś nie jest matematycznym geniuszem nie oznacza w tej samej chwili, iż całkiem nie zrozumie danego działu. Wystarczy, że pojmie co najmniej ogólne zasady. W tym celu polecam natomiast przedstawić uczniowi, iż dane zadanie da się zrobić. O ile uczeń nie może pojąć skróconego sposobu, warto zrobić zadanie tak, żeby wyłapać, na czym polegają dane braki.

Rozwiązanie zadania matematycznego ze szczegółowym opisem pomoże nawet w naprawę niełatwych przypadkach. To ma możliwość pomóc zresztą nie tylko uczniom. Również korepetytorzy, którzy muszą radzić sobie niekiedy z naprawdę ciężkimi przypadkami, posiadają w ten sposób gotową pomoc. W końcu, jeżeli już de facto się woli, można rozwiązać dane zadanie i jeszcze zrozumieć, jak to można się robi!

Zadania z matematyki od tej pory nie powinny już sprawiać takiego dylematu. Niektórzy zapewne uważają, iż uczeń powinien do tego wszystkiego dojść sam, jednakże teraźniejsze tempo zdobywania informacji nie zachęca tych mniej zdolnych do pracy. Co więcej jeżeli nie zrozumieją początkowego sposobu rozwiązywania, to będą nieustannie popełniać te same błędy i nie będą umieli ichniejszym wskazać. Gotowe rozwiązanie może im pomóc aktualnie wówczas, gdy wątpliwość pojawi się na drodze do dobrego wyniku.

Zobacz więcej: rozwiązywanie zadań z matematyki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Rozwiązywanie zadań z matematyki

Dodaj komentarz