Rowerek biegowy to idealna forma ruchu dla dzieci

Bardzo dużo rodziców woli aktywizować własne dzieci poprzez prowadzanie ich na spacery czy na place zabaw. Jednak jak wiadomo, milusińscy nie przepadają za monotonią, zatem na barki starszych spada obowiązek urozmaicenia im tych wyjść. Świetną alternatywą dla popularnych dzisiaj hulajnóg jest rowerek biegowy, w pewnym sensie z nimi właśnie spokrewniony.

Znacząca różnica
W porównaniu do większych odpowiedników nie mają one montowanych pedałów. Dziecko porusza się na nim poprzez odpychanie się nogami od ziemi. Poza tym faktem mało się różnią. W trakcie wyboru dobrze obrać jeden konkretny kierunek, szczególnie o ile chodzi o materiał ramy. Dwa główne rodzaje, jakie wyróżniają producenci i sprzedawcy to: drewniane i metalowe. Te pierwsze raczej przywodzą na myśl zabawki albo chodziki. Jednakże rowerek biegowy z metalową ramą w wielu przypadkach upodobniony jest do pełnoprawnych modeli, chociażby poprzez zamontowanie plecionego koszyka na kierownicy.
Zalety rowerków biegowych
Oprócz wspomnianego uprzednio uaktywnienia dziecka, poruszanie się na takim dwukołowcu ma też inne zalety. Pomaga dziecku powoli przejść z poziomu wózka do poruszania się o własnych nogach czy wspomaga właściwe kształtowanie się utrzymywania równowagi. Rowerek biegowy uczy też jak prawidłowo szacować odległości i prędkość poruszania się, a to kwalifikacji konieczne dla osoby żyjącej w zaludnionym środowisku miejskim. Dzięki doświadczeniu i obyciu z podobnymi urządzeniami młodym ludziom dużo łatwiej będzie przesiąść się na dorosły rower, dzięki kwalifikacji zachowania równowagi.

Warto sprawdzić: rowerki odpychane dla dzieci.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz