Solidarność bezpośrednia – 1 procent podatku

W Polsce funkcjonuje sporo organizacji pozarządowych, które zajmują się pomaganiem najbardziej potrzebującym. Są to zarówno fundacje wspomagające rodziców z chorymi dziećmi, jak również schroniska przygarniające bezdomne a także porzucone zwierzęta. Warto dodać, że 1procent podatku może być przekazany jedynie organizacjom, które posiadają status organizacji pożytku publicznego.

Taki status nadawany jest sądownie, a to powoduje, że w sposób bezpieczny możemy przekazać część swojego podatku dochodowego na wybrany cel.
1 procent podatku – co trzeba mieć świadomość tego?
Często pojawia się pytanie, jak przekazać 1 podatku? Nie powinniśmy się jednakże obawiać, ponieważ jest to bardzo łatwe i polega na wpisaniu nazwy organizacji a także jej krs. Powinniśmy wyłącznie wybrać odpowiednią organizacje albo fundację, która posiada status organizacji pożytku publicznego. To jednakże nie powinno nam sprawić problemów, ponieważ wykaz takich organizacji a także fundacji znajdziemy w sieci. Wykazy są co roku uaktualniane, dzięki czemu mamy pewność, że korzystamy z obowiązującej bazy organizacji, które mogą uzyskać część naszego podatku dochodowego. O ile pragniemy wspomóc chore dzieci, to wówczas powinniśmy wpisać dobry krs chore dzieci. Warto pamiętać też, że przekazanie jednego procentu podatku dochodowego nie jest w świetle prawa darowizną czy też ulgą. Jest to zwyczajnie sposób, by wspomóc działalność organizacji, których cele skupiają się na pomocy innym. Jeśli nie wybierzemy żadnej organizacji, to wtedy państwo zdecyduje za nas, gdzie przekazać część naszego podatku.

Zobacz więcej: prośba o 1 procent podatku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz