Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze swojego dzieciństwa, kiedy w właściwie każde wakacje prosił rodziców, aby choćby jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem emocji, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką zabawę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, mimo że zazwyczaj warunki w nich panujące były dalekie od komfortu. W wielu sytuacjach zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Jednakże to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez kompletne życie.

Popularne było też biwakowanie całą familią. Dwa tygodnie na polu namiotowym w większości wypadków zostały właściwym sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się znaczną część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

Aktualnie wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o bardzo wysokim standardzie. Natomiast dzieci cały czas żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz często rozważany przez rodziców. Oczywiście są one o kilka lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie posiada mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić również w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie należycie, co na zewnątrz.

Warto spostrzec: namioty dziecięce.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz