Numer vin samochodu – dlaczego trzeba sprawdzić?

Zakup używanego samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego auta, czyli numeru vin. Nie musimy się natomiast przejmować, ponieważ jest to bardzo łatwe dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy raport dotyczący historii pojazdu na bazie numeru identyfikacyjnego auta.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego auta?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, niemniej jednak również cyfry.

Jest to unikatowy identyfikator, który umożliwia nam sprawdzić markę, model, jak także rok produkcji czy kraj pochodzenia danego auta. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które chcą zyskać pewność, że samochód nie wywodzi się z kradzieży, a więc w przypadku jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to jednakże rozwiązanie, z którego korzystają również osoby sprzedające samochód, taki sprawozdanie na podstawie numeru identyfikacyjnego vin można pokazać kupującemu, a więc zwiększyć swoją wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo proste, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a w okamgnieniu zostanie nam wyświetlony sprawozdanie, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego auta. A dodatkowo, możemy numer vin sprawdzić zupełnie bezpłatnie, jak także za opłatą zamówić rozszerzony sprawozdanie dotyczący historii pojazdu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz więcej osób myślących o zakupie używanego samochodu testuje numer vin.

Polecam: https://sprawdz.vin

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz