Łańcuchy samochodowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wielu kierowców dba o to, by wyposażenie ich pojazdów było jak najbardziej całe. Bardzo wielu z nich nie interesuje się natomiast zbytnio produktami, jakimi są łańcuchy na koła, uważając, że wyposażenie takie nie będzie im potrzebne. Tymczasem okazuje się, że łańcuch na koła to niezwykle ważny szczegół wyposażenia, a czasem może okazać się on dosłownie obowiązkowy, szczególnie wtedy, gdy jeździ się drogami posiadającymi oznaczenie mówiące o konieczności stosowania na nich takich łańcuchów.

Łańcuchy na kołach służą bezpieczniej jeździe zimą, kiedy to drogi są bardzo mocno zaśnieżone i oblodzone. Obowiązek ich posiadania w Polsce tyczy się głównie dróg znajdujących się w górach.
Wielu kierowców, którzy kupują je 1-wszy raz, zastanawia się nie tylko nad tym, jak założyć łańcuch na koła, ale też nad tym, na ilu kołach powinien się on znajdować. To, ile łańcuchów się zastosuje, zależy od napędu auta. W samochodach z napędem na cztery koła łańcuchy śniegowe zakłada się na wszystkie koła, a w przypadku aut z napędem na dwa koła, zakłada się je jedynie na te przednie.
Łańcuchy samochodowe zrobione mogą być z różnorakich materiałów. Najpopularniejsze są te metalowe, które zrobione są z bardzo trwałych stopów metalu. Dostępne są także plastikowe opaski antypoślizgowe na koła i tekstylne łańcuchy samochodowe.
Bez względu na to, jaki typ produktu się wybierze, powinno się znać model samochodu i rozmiar opon, mając również na uwadze to, że w niektórych modelach aut producenci zabraniają stosowania takiego rozwiązania. Dlatego organizując zakup auta, który ma służyć do jazdy po ośnieżonych drogach, warto w tej samej chwili sprawdzić, czy założenie łańcuchów na koła będzie w ogóle możliwe.

Polecamy: łańcuchy na koła.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz