Tlenoterapia – wydolność organizmu

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak również osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a zatem biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. Ponadto, tlenoterapia to również sposób na to, by cieszyć się młodym wyglądem, a zatem spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się w głównej mierze defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, przykładowo dotyczącymi układu kardiologicznego, ale również mogą z niej skorzystać osoby, które pragną poprawić swoje samopoczucie czy wygląd.

Powinno się podkreślić, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak też podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a zatem tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Efektem zażywania sesji w takich specyficznych ustaleniach jest wzrost dotlenienia każdej komórki a także tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, w głównej mierze takie jak powiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak także psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają także na stan układu neurologicznego. Dodatkowo, normobaria łódzkie bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc między innymi powoduje zmniejszenie obrzęków, niweluje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Źródło informacji: normobaria.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz