Ortodonta zadba o twoje zęby

Ortodoncja to kategoria stomatologii skierowana na diagnostykę i leczenie problemów stomatologicznych związanych z ustawieniem i funkcjonalnością zębów. To dział stomatologii poświęcony leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych a także korekcji nieprawidłowości zębowych. Ortodoncja wręcz znaczy „wyprostowanie zęba”.

Zabiegi ortodontyczne tworzy się u pacjentów w każdym przedziale wiekowym zarówno ze względów profilaktycznych, jak i estetycznych. Leczenie ortodontyczne zwykle rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. Podczas tej wizyty ortodonta omówi Twoje indywidualne problemy stomatologiczne i zaleci najbardziej odpowiedni rodzaj leczenia. Ta dziedzina stomatologii zajmująca się m.in. korekcją zębów i ich wyrównaniem. Słowo „ortho” znaczy łatwe, poprawne lub prawidłowe; „dontikos” znaczy prostować. Ortodoncja obejmuje różnorodne techniki stosowane do korygowania problemów stomatologicznych, takich jak wady zgryzu (niewspółosiowość), zgryz krzyżowy.
W naszym kraju leczenie ortodontyczne podlega częściowej refundacji do 12 roku życia (stałe aparaty ortodontyczne nie są refundowane), powyżej 13 roku życia wszystkie świadczenia ortodontyczne są płatne.
Ortodoncja przeszła długą drogę od własnego powstania. Wczesne techniki ortodontyczne polegały na użyciu metalowych drutów i zamków do przesuwania zębów we właściwej pozycji. Aktualnie istnieje wiele bardziej efektywnych technik ortodontycznych, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla zębów. Nowoczesna ortodoncja poprawiła opiekę stomatologiczną nad pacjentami, pomagając zapobiegać utracie zębów, poprawiając estetykę uśmiechu i poprawiając ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Więcej informacji: ortodonta dzieciecy invisalign katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz