Masaż rehabilitacyjny

Nie każda rehabilitacja kończy się powodzeniem i sukcesem. Są takie przypadki, gdy mimo starań rehabilitanta i wykorzystaniu najlepszych metod rehabilitacji, poprawa stanu zdrowia nie następuje.

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być 2. Brak odpowiedniego zaangażowania ze strony pacjenta i brak wiary w skuteczność leczenia. W takich sytuacjach wręcz dobry fizjoterapeuta Paweł Michałowicz nie jest w stanie pomóc. Jeżeli pacjent nie wierzy w powodzenie leczenia, nie stara się i odmawia współpracy, to takie leczenie nie posiada najmniejszych szans na powodzenie.
Rehabilitacja i fizjoterapia to metody leczenia, które wymagają czasu i zaangażowania. Współpraca na linii pacjent lekarz jest tutaj bardzo istotna. Ważne jest także to, czy chory ćwiczy poza spotkaniami z lekarzem. W wielu przypadkach jest tak, że lekarz rehabilitant Gdańsk poleca pacjentowi ćwiczenia, które bezpiecznie może wykonywać samodzielnie. W ogromnej liczbie przypadków są one zalecane, bo dzięki temu powrót do zdrowia i całkowitej sprawności następuje dużo szybciej. Niekiedy jest też tak, że stan zdrowia pacjenta i odniesione urazy okazują się poważniejsze i rehabilitacja przynosi tylko niewielką poprawę. Na poważne zmiany nie jest stanie pomóc fizjoterapeuta Trójmiasto. Jednakże wręcz w takich przypadkach nie powinno się rezygnować z rehabilitacji i stosowania się do wymogów lekarskich. Bo o ile można nie doczekać się poprawy sytuacji, o tyle systematyczne ćwiczenia zawsze posiadają korzystny wpływ na organizm, który wymaga zabiegów rehabilitacyjnych.
Więcej: dobry fizjoterapeuta Paweł Michałowicz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz