Lekarz rehabilitant

Nie każda rehabilitacja kończy się powodzeniem i sukcesem. Są takie przypadki, kiedy mimo starań rehabilitanta i wykorzystaniu najlepszych metod rehabilitacji, poprawa stanu zdrowia nie następuje.

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie. Brak adekwatnego zaangażowania ze strony pacjenta i brak wiary w skuteczność leczenia. W takich sytuacjach wręcz bardzo dobry fizjoterapeuta Paweł Michałowicz nie jest w stanie pomóc. Jeżeli już pacjent nie wierzy w powodzenie leczenia, nie stara się i odmawia współpracy, to takie leczenie nie ma najmniejszych szans na powodzenie.
Rehabilitacja i fizjoterapia to metody leczenia, które wymagają czasu i zaangażowania. Współpraca na linii pacjent lekarz jest tutaj bardzo ważna. Istotne jest też to, czy chory ćwiczy poza spotkaniami z lekarzem. W wielu przypadkach jest tak, że lekarz rehabilitant Gdańsk poleca pacjentowi ćwiczenia, które bezpiecznie ma możliwość wykonywać własnymi siłami. W dużej liczbie przypadków są one zalecane, bo dzięki temu powrót do zdrowia i całkowitej sprawności następuje dużo szybciej. Niekiedy jest również tak, że stan zdrowia pacjenta i odniesione urazy okazują się poważniejsze i rehabilitacja przynosi tylko niewielką poprawę. Na poważne zmiany nie jest stanie pomóc fizjoterapeuta Trójmiasto. Natomiast wręcz w takich przypadkach nie powinno się rezygnować z rehabilitacji i stosowania się do wymogów lekarskich. Bo o ile można nie doczekać się poprawy sytuacji, o tyle systematyczne ćwiczenia w każdej sytuacji posiadają korzystny wpływ na organizm, który wymaga zabiegów rehabilitacyjnych.
Polecamy: naszarehabilitacja.pl/fizjoterapeuta-pawel-michalowicz-gdansk-masaz-sopot,gdansk.html – dobry fizjoterapeuta Sopot.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz