Jak prawidłowo dozować sobie witaminy?

 

żeby dbać o swoje zdrowie w znaczącej liczbie przypadków nie wystarczy jedynie urozmaicenie diety. żeby z ogromnym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych istotnych składników, polecam sięgnąć po preparaty, które należycie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo niełatwe do uzyskania, są kwasy omega 3. W powszechnym jadłospisie musiałaby się odnaleźć morska ryba, tymczasem nie preferuje i ma możliwość je jeść. W dodatku ich przyswajalność redukuje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 ma możliwość wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się ma możliwość brak też innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, ale jej niedobór w diecie ma możliwość być również przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy uzyskać naturalnie przez opalanie, jednak zimą i w okresach przejściowych należy zastanowić się nad suplementacją, priorytetowo jeśli w bardzo wielu przypadkach dopada nas wiosenna lub jesienna chandra.

Innym istotnym czynnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację przenigdy nie jest za późno. Dosłownie jeżeli schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, należy mieć właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on głównie w przypadku chorób serca. Przy tym rewelacyjnie wpływa na odporność organizmu, dlatego należy przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada także witamina C.

Polecam sprawdzić: witamina d.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz