Bóle kręgosłupa – rehabilitacja

Należy posiadać świadomość, że po przebytych urazach, np takich jak złamania czy zwichnięcia, trzeba udać się do specjalisty, takiego jak świetny fizjoterapeuta szczecin, który w złożony sposób zajmie się dolegliwościami kręgosłupa, jak również innych elementów układu lokomotorycznego.
Fizjoterapeuta – co należy mieć świadomość tego?
Ze stuprocentową pewnością warto wybierać takie gabinety fizjoterapii, które cieszą się dobrą opinią pośród pacjentów, a przede wszystkim oferują kompleksowe zabiegi, które obejmują między innymi terapię manualną, osteopatię, jak również bogaty wybór masaży, na przykład masaże twarzy, masaże lecznicze, drenaż limfatyczny czy bardzo popularny masaż relaksujący. Warto być świadomym o tym, że gabinet masażu szczecin to prawidłowe miejsce, jeżeli już pragniemy poprawić komfort swojego życia.

Profesjonalny rehabilitant dobierze taką terapię, aby dolegliwości bólowe np kręgosłupa czy rwa kulszowa zostały zminimalizowane i możliwy był powrót do zwykłego funkcjonowania, a więc przykładowo powrót do pracy. Dużą popularnością pośród pacjentów cieszy się przykładowo masaż Kobido. Warto pamiętać jednakże o tym, że na pierwszej wizycie w gabinecie rehabilitacyjnym zostaną przeprowadzone szczegółowe badania diagnostyczne, które w każdym momencie rozpoczynają się od wywiadu z pacjentem. Jest to oczywiście badanie palpacyjne, jak też testy mięśniowe czy testy ruchomości, które pozwalają wycenić ogólny stan układu ruchowego. W pewnych przypadkach zalecane są dodatkowe badania, tj. RTG czy rezonans magnetyczny. Po tak dokładnej analizie stawiana jest diagnoza.

Polecam: gabinet masażu szczecin.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz