Pozycjonowanie stron – zadanie dla fachowców

Sporo działań z zakresu SEO i pozycjonowania można wytworzyć własną pracą. Warto wiedzieć zatem, jak to można zrobić, tym bardziej że koszty tych działań w profesjonalnych firmach bywają duże.
Optymalizacja treści
Jeżeli mamy tzw.

lekkie pióro, tj. tekst pisany nie powoduje nam kłopotu, można zadbać o samodzielne optymalizowanie treści. Składa się na nie:

Opisanie kategorii/podkategorii (dotyczy przede wszystkim sklepów on-line);
Stworzenie zakładki „o mnie” (ew. „o nas”, „o stronie” i tak dalej.);
Wprowadzenie meta-tagów (zwłaszcza tytułów);
Wprowadzenie nagłówków.

Oczywiście wszystko to z uwzględnieniem słów priorytetowych, dla których pragniemy zrealizować kampanię. W ramach „domowego” SEO warto stworzyć także bloga internetowego, na którym będziemy pisać (ciekawe!) informacje – w ten sposób zbudujemy własną markę, zachęcimy potencjalnych klientów do współpracy, poszerzymy zasięg naszej strony i tym podobne.
Samodzielne linkowanie
Samodzielnie można wykonać również linkowanie, chociaż tutaj uwaga: o ile nie mamy podstawowej wiedzy na ten temat, powinno się być ostrożnym. Najlepiej sięgać po przetestowane (koniecznie płatne!) katalogi, (również płatne!) strony umożliwiające publikację naszych treści, ewentualnie wymienić linki ze stronami naszych znajomych (najlepiej o zbliżonej tematyce). Warto pamiętać także, że rozpowszechnianie strony w internecie to proces długotrwały – nie gorzej więc ograniczyć się do kilku linków tygodniowo, ale: a) gruntownie je dobierać; b) dodawać je przez kilka miesięcy; aniżeli się pospieszyć i zostać przez to usuniętym z rezultatów Google.
Co jeszcze można zrobić?
Poza wyżej wymienionymi, samodzielne pozycjonowanie stron może obejmować m. in.:

Prowadzenie mediów społecznościowych (w tym głównie Facebooka);
Utworzenie mapy strony;
Dodanie na stronę obrazków;
Kampanie na forach dyskusyjnych;
Kampanie sponsorowane w Google.

Można także – poza wspomnianymi blogami – postarać się o własne zaplecze, natomiast akurat to jest usługą, którą lepiej powierzyć firmie. Pojedyncza osoba nie ma bowiem takich możliwości jakie firma, zatem jej zaplecze będzie średniej jakości.
Źródło: linki seo sklep.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz