Jednym z elementów promowania strony jest pozycjonowanie

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć treścią i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najlepiej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają tylko poprawność utworzenia. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na informacji. Te same osoby bardzo nie lubią, kiedy na siłę im się coś wciska, gdy tekst napisany jest tylko po to, żeby wylansować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Niełatwo zresztą się dziwić- ani jedna osoba nie woli by nadużywano jego zaufania. Użytkownik globalnej sieci wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową treścią, a nie krypto-reklamą. Jeżeli już ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium podstawowym powinno być to, że pragnie się być fair. Oznacza to, że prawie każdy tekst powinien mieć w sobie jakąś wartość. Z całą pewnością, nie chodzi o to, aby wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Kilka osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, ażeby odpowiadało to najwyższej jakości. Jednakże niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, treść nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien również mieć chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie kilka osób czytających natknęło się na ten podstawowy problem, gdy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, jednak de facto nie demonstrował żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w treść. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet kiedy pisze jakiś treść pod link, tekst powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno należy nad tym ciut pomyśleć, jednakże efekt jest świetny. Ani jedna osoba przecież nie preferuje zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie o ile czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest wyłącznie pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Warto pamiętać o tych regułach.
Polecamy: zaplecze seo.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz