Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza

Wybór adekwatnego stanika nie jest rzeczą łatwą. Dla kobiety która przez pełne teraźniejsze życie kupowała łatwe, tanie biustonosze ma możliwość być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik powinno się najczęściej zapłacić ponad sto PLN. Podstawowe pytanie: czy opłaca się? Czy różnica będzie na prawdę aż tak widoczna?

Tak. Stosownie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on zwłaszcza ładny, najbardziej istotne aby był po prostu wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a powszechnego, jest ogromna. Poprawnie dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go często nieodczuwalny w szczególności gdy przedtem ubierała proste. Spora większość kobiet niestety kompletnie lekceważy adekwatny wybieranie tej części garderoby. Znakomita większość nie potrafi niestety określić dobrze wymiarów własnego biustu co niestety jest fundamentem przy wyborze dobrego stanika. By sprawdzić swoje wymiary trzeba na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Ponadto lekko ściskamy się miarką by pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową na przykład. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Opracowujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Ważne, żeby dobrze podnosił biust. Obydwa pomiary realizujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego typu wytworzyć w poziomie. Tożsamo jak w przypadku pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Bardzo dobry biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został należycie dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które zostały poprawnie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona aby piersi w staniku były lekko unisione. Powinien być to jednocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym poprawnie się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeżeli tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Źródło: jak dobrze dobrać biustonosz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz