Profesjonalne strony internetowe

Samodzielne projektowanie stron internetowych nie jest łatwym celem i wymaga nie tylko i wyłącznie adekwatnej wiedzy, ale również dużego doświadczenia w tej kategorii. O ile strona ma spełniać wszystkie wymagania i odpowiadać aktualnym trendom, nie gorzej zdać się na pomoc profesjonalistów. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od szczegółowego rozważenia profilu działalności własnego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być kluczowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej wyszukać i jaki detal kampanii marketingowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na początek na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie oczekiwania klienta. Kolejnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron www, jest stworzenie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i kwalifikacji obsługi skryptu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się kodowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną całość. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem kodów odpowiadających w głównej mierze za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy funkcjonuje ona bez zarzutu, to projektowanie stron internetowych można uznać za zakończone. Natomiast wręcz najlepiej wytworzona strona nie będzie widoczna w sieci pomiędzy wielu jej podobnych, trzeba więc przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to niemalże w sposób automatyczny na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów lub usług.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz