Oprogramowanie do monitorowania sieci – korzyści

Coraz więcej firm poszukuje funkcjonalnego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie poprzez ciągłe monitorowanie sieci komputerowej. Należy pamiętać, że programy przeznaczone do monitorowania sieci powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką efektywnością, jak także zwyczajną obsługą.
Program do monitorowania sieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Niewątpliwie warto wybrać takie oprogramowanie, które odróżnia się nie tylko i wyłącznie wysokim poziomem zabezpieczeń, niemniej jednak też funkcjonalnością, jak również intuicyjną obsługą.

Dbając o te aspekty, nie jest zaskoczeniem, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się program PRTG Network Monitor. Jest to innowacyjne oraz wydajne oprogramowanie, które przeznaczone jest do monitorowania sieci komputerowych. W praktyce znaczy to, że jest to program, który kontroluje całą infrastrukturę IT w danej firmie, a więc nie tylko aplikacje, wykorzystywane w firmie programy czy serwery, ale również połączone z siecią urządzenia, tj. telefony, komputery, czy drukarki. Monitorowane są także środowiska wirtualne, wszystko w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. W sytuacji wykrycia defektów czy nieprawidłowości w działaniu sieci komputerowej wysyłane są powiadomienia, przykładowo w postaci wiadomości mailowej, ale również wiadomości tekstowej sms czy też inny typ powiadomień. Jak się zatem okazuje, program PRTG to nowoczesne, skuteczne rozwiązanie, które umożliwia na weryfikowanie całej sieci komputerowej, a więc zarówno urządzeń, jak również programów a także aplikacji.

Zobacz: monitorowanie sieci.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz