Nauka obsługi komputera a rynek pracy

Teraz coraz więcej usług przenosi się do sieci. Kilka formalności nadal można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, jednak korzystanie z rozwiązań internetowych jest w ogromnej liczbie przypadków premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi , a dodatkowo łatwiejszym dostępem do informacji.

Specyfikacją jest już opłacanie abonamentu za poradą przelewu albo karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą posiadać dylematy z wykorzystaniem nowych technice, bowiem wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera może wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko posiadają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej sugestie i cierpliwości. W pokonywaniu barier najlepiej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, ale chcących zgłębić pewne tematy w sposób bardziej dokładny, pomocny może być kurs komputerowy w internecie. Adekwatnie zaprojektowany kurs spowoduje, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Ma możliwość obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, skryptów do przygotowywania prezentacji, skuteczne poszukiwanie informacji w sieci, bankowość internetową i kilka, kilka innych. Kurs komputerowy powinien być stworzony z konstatują o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i umiejętności dają się bezpośrednio zastosować.
Warto sprawdzić: kursy komputerowe Katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz