AMP – co warto wiedzieć?

Tworzenie witryn internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie trzeba posługiwać się kodem, aby stworzyć stronę www.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom korzystanie z gotowych szablonów, które zapewniają pełną efektywność, prócz tego za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. O ile natomiast zależy nam na szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych serwisach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej głównym misją jest ułatwienie budowy stron internetowych, które powinny cechować się przede wszystkim szybkością działania a także zoptymalizowaniem programu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednak pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że większość znaczników z języka HTML jest identyczna jak w AMP.
Co jeszcze trzeba mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego rodzaju mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane prawie że natychmiast. Za pomocą tego języka można też tworzyć promocji a także wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego użytecznego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. Dodatkowo platforma oferuje także inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to z całą pewnością rozwiązanie stwarzające sporo możliwości.
Więcej informacji: learn ampscript.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz