Zespół downa stowarzyszenia – 1% podatku

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, aby dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Warto wspomnieć natomiast o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a zatem jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy również zwierzętom.

Warto więc wykorzystać sposobność przekaż podatek, aby wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga przykładowo dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko zaangażowania, niemniej jednak też profesjonalizmu, ponieważ są to na przykład zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy też instytucji a także stowarzyszeń, które działają na rzecz przykładowo rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Powinniśmy być świadomym, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się w głównej mierze do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak też średnim. Dlatego tak na prawdę istotna jest fachowa opieka, a więc pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy też psychologów. Jeżeli zatem chcemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie pobrać darmowy program do rozliczenia pita, gdzie samoczynnie rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Zobacz: zespół downa wsparcie finansowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz