Wrózbici i horoskopy

 

W obecnych czasach coraz większą popularnością w Polsce ciesz się wszelkiego rodzaju usługi wróżbiarskie , a ponadto wszelkie materiały związane z szeroko pojętą ezoteryką i magią. Wszyscy ludzie jak widać potrzebują kogoś, kto pomógłby im wyjaśnić jak potoczą się ich losy w przyszłości i bardzo chętnie wydadzą pieniądze na wszelkiego rodzaju seanse spirytystyczne czy prosty tarot on-line. Wbrew pozorom nie tylko kobiety są zainteresowane takimi rozrywkami, ale coraz przeważnie u wróżek czy pomiędzy dzwoniących do telewizyjnych show wróżbitów, pojawiają się mężczyźni. Choć zapewne woleliby, żeby znajomi albo rodzina nie dowiedziała się o ich aktywnościach na tym polu.

Zadziwiające jest to, że pomimo tak negatywnej opinii większości Obywateli Polski na temat wróżbity Macieja czy Dawida, stale omawiana branża ma możliwość liczyć na olbrzymią liczbę nabywców, wydających swoje ciężko zarobione pieniądze na audycjach telewizyjnych zamiast na darmowy tarot u jakiejś staruszki albo horoskopy. Gwiazdy takich telewizyjnych show mogą liczyć na de facto bardzo przyzwoite pieniądze, za umiejętność zaciekawienia widza, wyciągania wniosków i w pewnym sensie lania wody przez kilka godzin na antenie.

Czy jednak jest to tak rzeczywiście bardziej wartościowe niż jakiś zwyczajny tarot darmowy miłosny w gazetce z programem telewizyjnym? Kiedy przysłuchamy się temu co opowiada doświadczony wróżbita swoim słuchaczom i porównamy to z horoskopami, to przekonamy się, że w jednym i w drugim są w treści rzeczy, które można dostosować do każdego człowieka i nie posiada to wiele wspólnego z magią, a tylko z iluzją.

Zobacz: tarot online.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Wrózbici i horoskopy

Dodaj komentarz