Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy wiele osób. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam wiele radość oraz dodatkowo praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski niestety posiada jedną wadę, a mianowicie długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać nawet dziesięć lat. Warto jednak wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto odnaleźć orzech włoski szczepiony, który idealnie przyjmie się w waszym ogródku. Wysokiej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez wiele lat będzie idealnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez specjalistów cieszą się największą popularnością w gronie sadowników, którzy doskonale wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Oczywiście szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, jednakże będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. Jeżeli chcecie mieć za kilka lat swoje własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów oraz jest niesamowicie odporna na niskie temperatury oraz szkodniki. Kupując tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową pewność, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat przedtem swojego orzecha włoskiego.
Dodatkowe informacje: Orzech włoski Jacek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz