Profesjonalne szkolenia z zakresu BHP

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do cyklicznego wysłania swoich pracowników na obowiązkowe szkolenie z zasad BHP. Cykliczność tych szkoleń jest różna w współzależności od profesji waszych pracowników. Im bardziej niebezpieczny jest konkretny zawód, tym częstsze powinny być te szkolenia.

Przykładowo szkolenia z zakresu BHP dla firm posiadających wyłącznie pracowników biurowych są organizowane tylko raz na dziesięć lat. Dla osób pracujących na budowach są one przygotowywane już co roku, gdyż w tym zawodzie istnieje dość znaczące zagrożenie zdrowia lub nawet życia.
Profesjonalne przedsiębiorstwa organizujące szkolenia posiadają w swojej ofercie też wiele innych intrygujących propozycji. Niedawno ogromną popularnością cieszą się szkolenia z RODO. Najnowsze przepisy o ochronie danych osobowych narobiły dość sporego zamieszania dla polskich przedsiębiorców. Przepisy dość starannie określają istotę ochrony danych osobowych, co zobowiązuje przedsiębiorców do zupełnej zmiany polityki w tej kwestii. Ochrona danych osobowych to obecnie bardzo popularny temat, zatem na pewno te przepisy staną się jeszcze bardziej surowe w ciągu najbliższych kilku lat. Warto oczywiście już teraz zastosować się do nowych przepisów, by uniknąć dość wysokich kar finansowych. O ile wasza firma jeszcze nie zastosowała się do najnowszych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych, to warto wysłać przynajmniej jednego pracownika na szkolenia z RODO i nadrobić zaległości.
Polecam: Ochrona danych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Profesjonalne szkolenia z zakresu BHP

Dodaj komentarz