Poznaj bezpośredni druk na plexi

Wraz z rozwojem metod druku pojawiło się coraz więcej opcji oraz materiałów, które można zadrukować dowolnym zdjęciem lub grafiką. Branża poligraficzna przeżywa kolejny „boom”, ponieważ nie zauważa już tylko materiałów reklamowych, a coraz chętniej wchodzi w świat ozdób wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Świetną metodą udekorowania pomieszczeń, nadania niepowtarzalnego, zindywidualizowanego klimatu jest bezpośredni druk na plexi.
Bezpośredni druk na plexi, lub inaczej na szkle akrylowym, to sposób druku polegający na na pokryciu powierzchni plexi specjalnymi pigmentami, które są utwalane promieniami UV.
Najczęściej, ze względu na przezroczystość płyty, druk taki wykonuje się na lewej stronie plexi – dzięki tej metodzie otrzymamy efekt szklanego obrazu, niczym umieszczonego pod powierzchnią plexi, ponadto odpornego na ścieranie, ponieważ czyszcząc taki nadruk nie ścieramy warstwy nadruku.
Obrazy na plexi charakteryzują się niezwykle wysoką trwałością, nasyconymi barwami i wspaniałym efektem wizualnym. Nie jesteśmy skazani na korzystanie ze specjalnie obrobionych obrazów do druku,
ponieważ możemy wydrukować jakiekolwiek zdjęcie na plexi. Druk na pleksi ze zdjęcia, które wykonaliśmy sami z pewnością pozwoli nam uzyskać niepowtarzalny efekt, udekoruje nasze mieszkanie pięknymi chwilami , jak te z naszego życia.
Obrazy na plexi mogą pokrywać nawet całą ścianę, możemy zdecydować się również na wykonanie podświetlenia do takiego obrazu od tyłu – osobiście nie znam osoby, której nie spodobałyby się podświetlane wydruki na plexi.
Miejsc, w których możemy umieścić takie obrazy można wyliczać bez liku – plexi do salonu będzie tak efektowne jak plexi w kuchni , a nawet pleksi w łazience.
Polecana strona: nadruki na plexi.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz