Obróbka chemiczna stali nierdzewnej

Obróbka stali nierdzewnej wymaga od nas głównie stosowania odpowiednich rozwiązań, a zatem preparatów chemicznych najwyższej jakości, które przeznaczone są do oczyszczania powierzchni stali, jak również późniejszych etapów takich jak trawienie i pasywacja. Warto być świadomym zatem o tym, ażeby skorzystać ze sprawdzonych preparatów chemicznych, które charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, jak także wysoką skutecznością w obróbce chemicznej stali nierdzewnej.
Obróbka stali – jakie preparaty obsługiwać?
Przede wszystkim należy postawić na jakość, a więc preparaty powstające jedynie z surowców gwarantujących wysoką skuteczność, jak też bezpieczeństwo stosowania.

Warto być świadomym także o tym, że obróbka chemiczna stali wymaga stosowania po sobie kolejnych etapów, tak by właściwie każdy kolejny wykazywał odpowiednią skuteczność. Taka obróbka zawsze rozpoczyna się od dokładnego oczyszczania stali nierdzewnej z zanieczyszczeń, zabrudzeń organicznych czy także nalotów rdzawych, które mogą powstawać na przykład w wyniku obróbki termicznej powierzchni. Jeżeli już chodzi o następny proces, czyli wytrawianie stali nierdzewnej, tutaj również stosuje się specjalistyczne preparaty chemiczne, przykładowo tj. pasta trawiąca czy także bejca nakładana w sposób natryskowy na powierzchnię metalu. Wytrawianie polega na skutecznym usuwaniu przebarwień termicznych, niemniej jednak również związków takich jak tlenki żelaza. Coraz częściej preparaty przeznaczone do wytrawiania są zabarwione, tak ażeby nie nakładać kolejnych warstw na już oczyszczoną powierzchnię.

Zobacz: trawienie stali nierdzewnej.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz