Do czego przydadzą się panele akustyczne

Pamiętam jak kiedyś lubiłam videoblogi znanych twórców. Oglądanie z zachwytem weszło mi w nawyk. Podczas jednego z nagrań zastanawiałam się: Jak to można jest zbudować wideo? W tym celu zaczęłam interesować się sprzętem oraz wyposażeniem do nagrywania.

Oto moje wnioski.
Pierwszy krok – odpowiedni sprzęt? Bez niego branża video nie może istnieć. Zanim kupić panele akustyczne zajmij się poszukiwaniem sprzętu. Pierwsze, co musisz zrobić to posiadać sprzęt do nagrywania. Może to być aparat a także kamera.
Jeśli chodzi o nagrywanie z telefonu to niezbędne jest posiadanie sprzętu wysokiej marki. Twój telefon musi kosztować. Nie ma innego wyjścia. Wraz z ceną w każdej sytuacji idzie znakomita jakość. Gdy kupisz telefon powyżej 1 tysiąca pln masz pewność nagrań bardzo wysokiej jakości.
Nieco mniej wygodną opcją jest kamera. Umożliwia ona na z całą pewnością wyższą jakość i cenę. Nagrania z kamery bardzo dużo różnią się od video z telefonu. Co więcej warto dokupić także mikrofon.
Drugi krok – studio nagrań? O ile nie zamierzasz nagrywać w plenerze. Warto tworzyć swoje studio. Do tego celu przydarzą się panele akustyczne śląsk oraz inne sprzęty. Do sprzętu nagrań zalicza się m.in. oświetlenie oraz statywy. Niezbędny może się okazać green screen. Płachta w jednolitym kolorze daje możliwość na stosowanie pewnej techniki obrazu. Polega ona na zamianie tła na komputerowy obraz. Aby stosownie wygłuszyć pomieszczenie wspomnieliśmy o panele akustyczne do studia. Dzięki nim Twoje nagrania nie będą zagłuszane przez inne dźwięki z zewnątrz.
Zobacz również: panele akustyczne katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz