Wycena spółki – komu zlecić?

Firmy aktuarialne świadczą usługi z zakresu wykonywania wycen inwestycyjnych a także aktuarialnych na rzecz klientów biznesowych np takich jak firmy reprezentujące różnorodne profile działalności czy także spółki. Powinniśmy pamiętać o tym, że wycena przedsiębiorstwa wymaga głównie profesjonalnej wiedzy z zakresu ekonomii, niemniej jednak również korzystania z przyszłościowych rozwiązań, które pozwalają na wykonanie takiej wyceny w sposób precyzyjny oraz przyjazny dla klienta.
Usługi biur aktuarialnych – na co musimy zwrócić uwagę?
Z całą pewnością powinno się rozpocząć od tego, że usługi tj. wycena spółki w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i są wykonywane na rzecz spółek różnego typu.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że taka wycena jest potrzebna w dużej liczbie przypadków, które dotyczą np procesów fuzji ale też rozdziału czy też preferencje dystrybucji albo kupna. Warto pamiętać też o tym, że taka wycena zalecana jest sytuacji np procesu upadłościowego czy też likwidacyjnego firmy albo też spółki. Warto być świadomym o tym, że wycena firmy oparta jest o specjalistyczną wiedzę licencjonowanych aktuariuszy. Prócz tego, aktuariusze zajmują się też wyceną przykładowo rezerw wykorzystanych na świadczenia pracownicze, tj. odprawy emerytalny czy też pośmiertne, ale także różnorodne formy gratyfikacji dla zasłużonych czy doświadczonych pracowników. Są to też wyceny wartości niematerialnych oraz prawnych, a więc na przykład takich jak marka, znak towarowy patenty czy też relacje z klientem.

Sprawdź tutaj: wycena marki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz