Na czym polega praca aktuariuszy?

Na rynku działają firmy, które oferują kompleksowe usługi finansowe, które obejmują między innymi zadania tj. wycena przedsiębiorstwa. Warto dodać o tym, że taka wycena wykonywana jest w głównej mierze w sytuacji fuzji, ale również planowanych transakcji związanych z kupnem czy te sprzedażą całego przedsiębiorstwa lub także zintegrowanej części.
Usługi aktuarialne – na co zwrócić uwagę?
Takie usługi realizowane są przez ekspertów, a zatem licencjonowanych aktuariuszy, którzy posiadają rozległą wiedzę z zakresu finansów, jak też wieloletnie doświadczenie i wiedzę praktyczną w zakresie wykonywania wycen inwestycyjnych oraz aktuarialnych na rzecz różnych podmiotów gospodarczych.

Pamiętajmy o tym, że biuro aktuarialne oferuje nie tylko wyceny przedsiębiorstw czy również spółek, niemniej jednak również usługi związane np z wyceną znaku towarowego. Znak towarowy ma coraz większe znaczenie dla funkcjonowania firmy na rynku, a przede wszystkim dla zyskiwania przewagi nad konkurencją. Dodatkowo, wycena aktuarialna to też usługi dotyczące analizy projektów a także zamysłów restrukturyzacyjnych a także modernizacyjnych przedsiębiorstwa. Są to też wyceny rezerw użytych na świadczenia pracownicze, np tj. odprawy rentowe oraz emerytalne, pośmiertne, nagrody jubileuszowe dla pracowników, czy również inne formy gratyfikacji. Wyceniane są również ekwiwalenty energetyczne świadczenia przejazdowe czy też przeznaczone na usługi medyczne. Jak więc widać, oferta biura aktuarialnego jest kompleksowa, a równocześnie dobrze dopasowana do konkretnego klienta.

Polecam: wycena przedsiębiorstwa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz