Kredyt pod zastaw

Zakup samochodu nie dla każdego znaczy taki sam wydatek. Są osoby, które szukają samochodu do pięciu tysięcy złotych, są i tacy, którzy wydają dziesięć razy tyle.

Nie brakuje przypadków, gdy samochody kupuje się za gotówkę. W większości przypadków jednak pieniądze na zakup samochody umożliwia pożyczka pod zastaw samochodu. To pożyczki na określone kwoty, których dodatkowym zabezpieczeniem jest kupowane auto. Samochód taki, do czasu całkowitej spłaty pożyczki jest własnością osoby, która wzięła pożyczkę i banku.
Jeśli w trakcie spłacania pożyczki dojdzie do jakichś kłopotów, przerw w spłatach lub całkowitym ichniejszym zaniechaniu, to samochód przechodzi na własność firmy czy banku, który udzielił pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK. Wtedy nie posiada znaczenia, na jakim etapie zaprzestano spłacania. NawetDosłownie o ile do spłaty zostało wiele nieznacznych rat, sytuacja nie ulega przemianie. Samochód i tak staje się własnością firmy pożyczkowej lub banku. Osoby, które decydują się na kredyt pod zastaw samochodu, są świadome takich warunków umowy i zdają sobie sprawę z konsekwencji. Dlatego najczęściej starają się one regularnie spłacać zaciągnięty kredyt, żeby tym samym nie stracić samochodu. W wielu przypadkach jednak do takich sytuacji dochodzi bez względu na starania pożyczkobiorców. O ile podupadną oni na zdrowi lub stracą pracę, spłata zadłużenia ma możliwość stanąć pod znakiem zapytania. Wtedy najbardziej jest porozumieć się z pożyczkodawcą i powiadomić go o zaistniałej sytuacji. Być ma możliwość złagodzi on warunki spłaty zadłużenia co najmniej na jakiś czas.
Źródło: kredyt pod zastaw samochodu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Kredyt pod zastaw

Dodaj komentarz