Jakie usługi świadczy firma aktuarialna?

Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wycena finansowa oferuję własne usługi na rzecz zakładów ubezpieczeń, przedsiębiorstw, spółek oraz instytucji. Należy podkreślić, że biuro aktuarialne zajmuje się między innymi wyceną rezerw na świadczenia pracownicze, a więc przykładowo na emerytury a także renty, nagrody jubileuszowe, gratyfikacje, jak też świadczenia medyczne dla pracowników.
Profesjonalna wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wyceny finansowe oraz aktuarialne wykonywane są przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji najnowsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko na wykonywanie rzetelnych raportów aktuarialnych a także inwestycyjnych, niemniej jednak także na maksymalne skrócenie czasu stworzenia takiej usługi.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że do priorytetowych usług takich firm powinno się w głównej mierze wycena przedsiębiorstwa, która potrzebna jest w sytuacji na przykład transakcji kupna albo sprzedaży firmy, jak również jej podział albo również łączenia. Taka wycena jest potrzebna także w przypadku procesów cywilnoprawnych albo toczącego się procesu upadłościowego albo likwidacyjnego firmy. Tożsamo jak firmy wyceniane są też spółki, ta wycena potrzebna jest między innymi w przypadku, jeżeli już planujemy fuzję spółek. Wyceniane są całe firmy oraz spółki, jak także ich zorganizowane części. A dodatkowo wycena aktuarialna dotyczy też usług takich ocena pracowniczych zamiarów kapitałowych, wycena instrumentów inwestycyjnych, wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, analiza projektów majątkowych, jak także testy na utratę wartości aktywów.

Polecamy: wycena aktuarialna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz