Mapa jakości powietrza

Wszyscy musimy zdawać się sobie sprawę, że zanieczyszczenie powietrza to bardzo poważny problem, który dotyka coraz większą liczbę osób w Polsce, niemniej jednak też na całym świecie. Na szczęście aktualnie mamy dostęp do strony internetowej, gdzie będziemy mogli sprawdzić stan powietrza w danym regionie czy też miejscowości.
Co warto mieć świadomość tego na temat zanieczyszczenia powietrza?
Na początku trzeba podkreślić, że zły stan powietrza wywołany jest przez sporo różnych czynników, w głównej mierze takich jak stosowanie niskiej jakości paliw do pieców czy też kotłów.

Warto być świadomym o tym, że takie zanieczyszczenie wywołane jest także przez czynniki tj. spaliny, które są emitowane przez stare nieekologiczne samochody czy także inne pojazdy. Jest to powiązane także z gęstą zabudową i wynikającym z tego blokowaniem kanałów wiecznych. Znaczny wpływ ma także ukształtowanie terenu, które może ograniczać swobodny wymianę mas powietrza. O ile zatem pragniemy dowiedzieć się, jaki jest smog w Krakowie, warto zajrzeć na stronę www, gdzie znajdziemy bieżące dane dotyczące stopnia zanieczyszczenia w różnych miejscowościach. Takie dane są zbierane oraz rejestrowane za pomocą specjalnych czujników, a następnie umieszczane na internetowej stronie, tak ażeby każdy mógł sprawdzić czy w jego miejscowości występuje smog, a także jakie jest zanieczyszczenie powietrza. Warto wspomnieć o tym, że są to informacje, które pozwolą nam zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia, np poprzez stosowanie odpowiednich masek filtrujących.

Zobacz również: mapa zanieczyszczenia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz