Projektowanie i wykonanie ogrodu

Pięknie zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Natomiast jego zaplanowanie a także wykonanie wymaga adekwatnej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji a także odpowiednich narzędzi zarówno do stworzenia planu, jak i również konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto korzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się projektowaniem a także wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród oraz uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin informacjom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. A dodatkowo klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, ranking ilościowe oraz jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak też projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co najbardziej istotne – firma oferująca projektowanie oraz wykonywanie ogrodów zapewnia również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeżeli nie pragniemy tych prac wykonywać we własnym zakresie, możemy ją powierzyć wykonawcy naszego ogrodu.
Dodatkowe informacje: trawnik z rolki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz