Profesjonalne sprzątanie po pożarze

Budynki po pożarze wymagają dokładnego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza a także inne substancje toksyczne osadzają się na różnorakich materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat powinno się bezzwłocznie przystąpić do sprzątania pomieszczeń po pożarze.

Należy natomiast pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga wykorzystania specjalnych środków oraz metod. Z całą pewnością jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia a także specjalistycznego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie powierzyć profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych obowiązków.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co trzeba mieć świadomość tego?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sprzątanie po pożarze wymaga zastosowania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak ażeby podczas sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. Jeżeli już zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wtedy ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, a także innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Bardzo często wykorzystuje się także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest bardzo często wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy a także inne drobnoustroje czy patogeny. Powinno się także pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Natomiast urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Więcej informacji na stronie: sprzątanie po pożarze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz